تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : پورنصیری
حوزه : اخبار
شماره : 5300
تاریخ : ۲۱ دی, ۱۳۹۹ :: ۱۲:۳۸
متلاشی شدن باند زمینخواری در چالوس در پی کسب خبری و به استناد گزارش یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان چالوس، مبنی بر وقوع زمین خواری ۲۰ هکتاری از اراضی ملی و جنگلی در منطقه توریستی "گرامجان"، موضوع به صورت ویژه در دستور کار فرماندهی انتظامی آن شهرستان قرار داده شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی و منابع طبیعی استان تهران به نقل از مهر، سردار میرزایی اظهار داشت:با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات گسترده پلیسی مأموران دریافتند، فردی با خشک کردن، قطعه بندی، دیوارکشی و محصور کردن بیش از ۲۰ هتکار از اراضی ملی و جنگلی را به صورت غیر قانونی تصرف کرده است.

فرمانده انتظامی استان مازندران، اظهار داشت: با توجه به اطلاعات دریافتی و هماهنگی قضائی، بلافاصله اکیپی از مأموران پلیس امنیت اقتصادی شهرستان چالوس و عوامل یگان حفاظت منابع طبیعی غرب استان به محل مورد نظر اعزام شدند و با جمع آوری و تخریب دیوار و سیم خاردار، زمین تصرف شده را آزاد سازی و به آغوش طبیعت بازگرداندند.

سردار میرزایی همچنین از کشف یک فقره دیگر زمین خواری بنا به برآورد کارشناسان ۳۶ میلیارد ریالی در یکی از شهرک‌های منطقه توریستی "عباسکلا" شهرستان چالوس خبر داد و افزود: در پی دریافت گزارشی از یگان حفاظت منابع طبیعی، مبنی بر اینکه فردی به صورت غیر قانونی مبادرت به محصور کردن ۱۶۰۰ متر از اراضی ملی و جنگلی کرده است، موضوع در دستور کار فرماندهی انتظامی آن شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: با تأیید خبر و برابر بررسی‌ها مشخص شد، بیش از یک هزار و ۶۰۰ متر از اراضی ملی و جنگلی توسط فردی به صورت غیرقانونی تصرف شده که با حضور عوامل انتظامی، پلیس امنیت اقتصادی و یگان حفاظت منابع طبیعی این مقدار از اراضی ملی به آغوش طبیعت بازگردانده شد و متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

© 2021 تمام حقوق این سایت برای شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی، منابع طبیعی و حفظ حقوق عامه محفوظ می باشد.