• امروز : دوشنبه - ۱۷ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : Monday - 8 August - 2022
5

معرفی کارگروه

  • ۱۰:۱۸
  • ۲۴ دی ۱۳۹۶

کارگروه مشترک انضباط شهری وزارت راه و شهرسازی و دیوان عدالت اداری 

کارگروه مشترک انضباط شهری با دستور ریاست محترم دیوان عدالت اداری و طی مکاتبات جناب آقای دکتر آخوندی مقام عالی وزارت با ریاست محترم دیوان در سال ۱۳۹۵ تشکیل گردید. هدف از تشکیل کارگروه مزبور جلوگیری از توسعه ناهمگون شهرها و شهرک ها و همچنین پیشگیری از سیکل معیوب فروش شهرها و توسعه ناپایدار شهری و نهایتاً تثبیت توسعه پایدار شهری بر مبنای قوانین و مقررات و ضوابط شهرسازی و معماری می باشد. کارگروه متشکل از دو تن از قضات عالیرتبه منتخب ریاست محترم دیوان عدالت اداری و معاون محترم شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی، مشاور محترم وزیر و نماینده تام الاختیار در شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی و منابع طبیعی، مدیر کل محترم دفتر نظارت بر طرح های توسعه و عمران وزارت راه و شهرسازی، و سایر مقامات، حوزه ها و نهادهای مرتبط حسب مورد (به عنوان عضو مدعو) می باشد.

دفتر مشاور محترم و نماینده تام الاختیار وزیر راه و شهرسازی در شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی و منابع طبیعی به عنوان متولی برگزاری جلسات کارگروه در راستای نیل به اهداف کلان، تاکنون اقدام به برگزاری چندین جلسه نموده که از آن جمله می توان به جلسه «بررسی ماده ۳۵ قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان» و همچنین برگزاری چند جلسه با موضوع «کمیسیون ماده ۱۰۰ قانون شهرداری ها»با دستور جلسات مختلف اشاره نمود.

لازم به ذکر است که موضوعات مطروحه در جلسات کارگروه مشترک ضمن تاکید بر حل و فصل معضلات شهرسازی و معماری کشور و تخلفات صورت گرفته در این حوزه، جنبه آموزشی، علمی-پژوهشی و کارکردی نیز دارند که در قالب ابلاغ مصوبات به اعضای محترم حاضر در جلسات و همچنین ایجاد رویه در دیوان عدالت اداری از طریق معاونت محترم آموزش، پژوهش و پیشگیری دیوان عدالت اداری قابل پیگیری خواهد بود.

امید است که حاصل جلسات کارگروه مشترک نقطه آغازی باشد بر آسیب شناسی موضوعات و تغییر رویکردها و دیدگاه های اعضا، اعم از دولتی و غیر دولتی و برکات آن در جهت پیشبرد اهداف کلان و سیاست های کلی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در حوزه شهرسازی و معماری و همسو با منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در راستای صیانت از حقوق عامه به پیش برود.

لینک کوتاه : https://cppl.ir/?p=2135
  • دیدگاه‌ها برای معرفی کارگروه بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.