تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : پورنصیری
حوزه : اخبار
شماره : 5224
تاریخ : ۳۱ شهریور, ۱۳۹۹ :: ۱۱:۱۹
بازداشت شهرداران تهران رئیس‌دادگستری‌تهران: علت مهم جرایم در شهرداریهای استان تهران عدم نظارت شوراهای شهر است رئیس کل دادگستری استان تهران: در سالهای اخیر تعداد دستگیری مدیران شهری در استان تهران نزدیک به عدد 70 رسیده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی و منابع طبیعی ، محمدجواد حشمتی مهذب در خصوص دستگیری تعدادی از شهرداران شهرهای استان تهران اظهار داشت: طی ماه‌های اخیر دستگیری‌هایی را در حوزه مدیریت شهری شهرهای استان تهران مثل لواسان و شهریار و طی دو نوبت در رودهن داشته‌ایم. حشمتی مهذب با بیان اینکه این دستگیری‌ها سبب ایجاد ذهنیت‌های بد در مردم و جامعه می‌شوند گفت: این دستگیری‌ها به مدیریت شهری و شوراهای شهر و روستا ضربه وارد می‌کنند و متأسفانه این اتفاقات رخ می‌دهد و برخی از شهرداران به هر علتی به جرم مرتکب می‌شوند و عمل رشوه خواری به وقوع می‌پیوندد. رئیس دادگستری استان تهران عدم نظارت دقیق شورای شهرها را یکی از علل مهم ایجاد این جرایم در شهرداری‌ها و مدیریت‌های شهری دانست و عنوان داشت: زمانی که نظارت به میزان کافی و درست بر اعمال و رویه شهرداران وجود نداشته باشند این افراد مرتکب جرم می‌شوند. وی در ادامه با تاکید بر نظارت بر عملکردهای مدیرت شهری افزود: عدم دقت در انتخاب شهرداران سبب این آسیب‌ها می‌شود و به مدیریت شهری صدماتی را وارد می‌کند که شاهد این اتفاقات می‌شویم.
[video width="264" height="152" mp4="http://cppl.ir/wp-content/uploads/2020/09/فیلم-مصاحبه-با-رئیس-دادگستری-استان-تهران.mp4"][/video]

© 2021 تمام حقوق این سایت برای شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی، منابع طبیعی و حفظ حقوق عامه محفوظ می باشد.